| Voicu_Andrei_1994 a întrebat:

Ce sa fac daca ma doare maseaua sui am luat si pastile si nu imi trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| xAke a răspuns:

Cea mai buna solutie este sa ti-o controleze un specialist in dentitie.
Sper ca te-am ajutat

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a atenua temporar durerile, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Ketorol/Ketonal, Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

De asemenea, ar fi INDICAT să mergi cât mai curând la stomatolog ( ca să vadă ce problemă ai la măseaua respectivă )!

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa mergi la dentist s-o tratezi cel mai bine.
Te pup!

| Idc12345 a răspuns:

Du-te si tu la dentist

| sparky34 a răspuns:

Fa o radiografie si du-te la dentist sa vezi daca e de scos sau nu.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Dentist scrie pe tine

| Remus95 a răspuns:

Daca ai abces dentistu nu are ce face pana nu se duce infectia nu ai ce face du-te la doctorul de familie iti va prescrie o reta cu antibiotic pentru a se duce infectia, daca nu ai abces si te doare du-te direct la dentist.

| mircea915 a răspuns:

Du-te la dentist sa ti-o scoata!