| KittenLover155 a întrebat:

Ma doare foarte tare maseaua de 2 zile. Am luat pastile dar nu-mi trece. Ce alte metode mai sunt sa scap de durerea asta de masea? Fara raspunsuri gen : du-te la doctor. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ia algocalmin și aspirină. Ambele deodată, ori poți înjumătăți tabletele, important e să fie fifty-fifty. Durerea dispare, pentru câteva ore. Însă, tot la dentist vei ajunge, dacă ai carie. Știu că ți-e frică, dar până la urmă, trebuie să te înveți și cu "serviciile" stomatologului. : ))
Sănătate multă!

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu la doctor, la dentist! Ai grija de dintii tai atat timp cat inca ii mai ai.

| Park1Suin a răspuns:

Pai totusi cred ca cel mai corect e sa consulti un stomatolog.De ce nu vrei sa mergi? Daca nu tratezi durerea acum s-ar putea ca pe viitor sa ai probleme mult mai acute.

| Loryanna a răspuns:

Ai putea incerca sa pui pasta de dinti in locul unde te doare, o sa te mai lase putin durerea, dar sa stii ca nu poti face nimic sa iti treaca definitiz si pana la urma va trebui sa mergi la dentist