| Anonimuluscyk a întrebat:

Ce sa fac sa nu imi mai iasa cosuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Un tonic antiseptic si tinctura de propolis pe fiecare cosulet in parte.
Seara, inainte de culcare imediat dupa spalarea tenului cu un sapun antibacterian, aplicarea unei picaturi de ulei de migdale dulci (hidratant, amelioreaza roseata tenului, etc.).
Pa, pa.

| leonardo a răspuns:

Cauti o crema impotriva acneei - gasesti la farmacie. Sau astepti sa treaca timpul happy pentru ca e normal ce ti se intampla, in corpul tau se petrec niste schimbari iar cosurile iti apar de la activitatea hormonala.

| andrei57 a răspuns:

Nu prea ai ce face, esti in perioada de pubertate. Poti merge la un dermatolog sa iti dea un tratament sa iti amelioreze daca este ceva grav adica acnee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu problema cu acneele, am 14 ani si imi tot apar, foloseste VICHY, o crema foarte buna Anti acnee - mentionez ca este foarte scumpa si se gaseste la farmacie, este un tub VERDE, este foarte buna! si se aplica dupa ce te speli cu apa calduta, apoi dupa ce ai dat cu crema, apa rece sa se invioare fata, eu asa fac, a 2 a zi imi dispar acneele