| SayCheesexD a întrebat:

Ce sa nu fac cand sunt pe stop? ce se intampla daca alerg? Fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim69 a răspuns:

Pai nu face efort, adica sa ridici greutate, sa nu alergi, cum ai zis tu, sa nu stai cu picioarele goale pe gresie, sa nu stai dezbracata, sa nu bei vin rosu.Astea sunt pentru a nu-ti veni din abundenta.

8 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Nu se intampla mai nimic. Doar ca o sa ai impresia ca iti curge mai mult si asa va fi. Insa nimic nu patesti.

| ragaman a răspuns:

Pai ai putea sa faci ceea ce faci cand stai la stop(e o metafora), adica sa astepti sa se faca verde. alergatul nu e interzis doar ca e inconfortabil.

| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

Daca esti pe stop nu trebuie sa te grabesti si daca alergi tongue primesti amendhatongue stiu naspa

| stiiix a răspuns:

Este indicat sa nu faci efort, lucru care il implica si alergarea. Este mai mult necomfortabil decat dureros.

| stelistu30 a răspuns:

Sa nu faci efort fizic. trebuie sa schimbi tamponul da funda

| Maddu08 a răspuns:

Nu e bine sa depui eforthappy. Sa nu stai in apa, de preferat este sa iti faci un dus. Sa eviti in general sa stai in picioarele goale pe gresie, parchet etc. sau sa te asezi undeva unde este rece pentru ca vei raci si vei avea niste dureri de burta ingrozitoare [o stiu din propria experienta]. Din cate stiu eu... daca alergi vei avea dureri de burta, menstruatia va veni in cantitati mai mari, deci e bine sa nu risti.

| RuxRawrr a răspuns:

Sa nu depui efort, nu sa nu alergi, ar fi necesare unele exercitii dar nu exagerat de. intense daca intelegi ce-ti spun :].

| denisab2 a răspuns:

Sunt multe povesti "babesti"ca nu ar trebui sa mergi la biserica, sa mananci la masa cu alti, sa faci baie(ceea ce e stupit pentru ca in aceasta perioada trebuie sa te speli cel mai des), etc. Da sunt prosti, in trecut nu le lasa pe femei la biserica pentru ca nu erau absorbante si "se facea mizerie"deci nu e nici un bai.In schimb ar fi recomandat sa nu mergi la piscina, sa nu mergi la solar, sa nu te culci cu nimeni.Cu alergatu nu e nimic eu am alergat can eram pe stop si nu am avut nimic, dar daca vrei sa prevezi orice incident puneti OB.winking