| anonim_4396 a întrebat:

Ce sampoane anticadere par imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| StephyMonster a răspuns:

Nu știu ce șampoane sunt bune fiindcă lui nimeni din familia mea nu-i cade părul dar eu îți recomand să mergi la Yves Rocher și îi spui uneia dintre acele femei că îți cade părul, pur și simplu îi explici problema.Ea îți va explica ce trebuie să cumperi și îți va recomanda un șampon sau soluție anti-căderea părului.Eu sunt foarte încântată de produsele de la Yves Rocher la fel și mama și toate prietenele mele care folosesc produse de acolo.Nu cumpăra prostii de șampoane Garnier sau eu mai știu ce, pe mine nici unul nu m-a ajutat să am volum și pe o prietena nu a ajutat-o să nu îi mai cadă parul.Vei fi mulțumită de la produsele de la Yves Rocher!

| ღSოiℓεFօгMεεღ a răspuns:

Parul iti cade probabil pentru ca se regenereaza, insa la sampoane ti.as recomanca sa folosesti Gliss sau Elseve, ambele sunt foarte bune eu le folosect, iar daca optezi la Gliss poti sa iti cumperi din gama si masca care este eficienta, iar cand ti le alegi te uiti pentru ce tipuri de par sunt si vezi care ti se pare mai bun pentru tine. Sper ca te.am ajutat! happy

| marry26 a răspuns:

Sampon VICHY Dercos anti matreata si anti-caderea parului.

| marry26 a răspuns:

Depinde de fiecare, cel mai bine ar fi sa te duci la un medic dermatolog si o sa-ti zica el. Eu personal de cand folosesc Alpecin nu mai am nici o problema cu caderea parului. Bafta.

http://www.alpecin.com/ro/caderea-parului/sampoane/c1.php