| Mimi26567 a întrebat:

Ce sampoane/tratamente antimatreata recomandati?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Matreata nu am de multa vreme dar par gras am
am folosit doar sampoane de astea profi sa le zic asa, cumpar doar din farmacie
ce sa vezi faptul ca dadeam 100-120 de lei pe un sampon de 100 ml nu era mai potrivit pentru mine ca unul care costa pana in 60 de lei 200 ml
Deci chair daca e un sampon special mai scump nu inseamna ca e neaparat mai bun pentru mine.

Asa si in cazul tau, nu conteaza ce este bun pentru mine pentru ca s-ar putea sa nu fie pentru tine.

Am zis de par gras ca ce merge la par gras merge si la matreata
Pentru matreata recomand sfatul farmacistului, cat mai ales daca e problema persistenta sfatul medicului dermatolog

Ce ti-as recomanda eu ieftin si bun pentru tine ar fi seboradin anti-matreata >https://www.drmax.ro/sampon-antimatreata-200ml-seboradin
Poti sa incerci, dar sa stii ca nu din prima vei descoperi un sampon care sa dea maxim randament!

Mai poti alege dintre sampoanele care au mentionat faptul ca sunt keratoreductore si anti-matreata precum:

Kerium DS, La Roche-Posay
Vichy PSOlution
si altele

Sfatul farmacistului si al medicului sa il incerci!

| Hyperion7 a răspuns:

Vichy dercos, la mine a fost singurul șampon care a funcționat.
Atenție! Spune-le farmacistelor care ar fi mai ok pentru tine (sunt mai multe, pentru scalp gras, normal etc)
Și ar trebui sa observi rezultate in vreo 2-3 săptămâni, ba chiar de la prima spălare se vede.
Atenție! Nu te va scăpa pe deplin de mătreața, dar o va dominua considerabil.
La mine ningea din cap laughing
Acum nu mai am problema asta.