supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Ce schimbari sanatoase ati facut in ultimul an in viata voastra?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
35 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mai mult sport, mai multe proiecte noi, mai puțin TPU. big grin

| Superior a răspuns (pentru NOname):

"Mai mult sport, mai multe proiecte noi, mai puțin TPU. "
Fix tu mai putin TPU...

| Adry05 a răspuns:

Nu-mi mai fac complexe si nu mai cred in tipuri standard de frumusete.

| RB26DETT a răspuns:

Am renuntat la majoritatea dulciurilor (exceptie facand cele de casa), sucuri, alcool si mancaruri nesanatoase in general.

| AFR81 a răspuns:

Am introdus ceaiul verde, bananele si iaurtul de baut cu fructe Activia in dieta mea zilnica, am eliminat complet chips-urile, am limitat painea, ciocolata, foietajele, produsele tip fast food, biscuitii, untul si alte tipuri de dulciuri. Drept consecinta, cumulat cu mult tenis, am slabit in jur de 25-30 kg intr-un timp relativ scurt.
De asemenea, nu mai pierd noptile ca inainte si merg regulat la alergat.

| Bondarel99 a răspuns:

Am renuntat la orice fel de bauturi si acum beau doar apa. Incerc sa renunt si la dulciuri dar cam greu...

| RAY a răspuns:

Nu o sa mai beau coca cola, nici nu o sa mai consum dulciuri sunt otrava, trec pe o dieta bogata in carne, legume, fructe

| supadeceapa explică (pentru RAY):

Asa! Bravo

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Sper sa reusesc supica

| supadeceapa explică (pentru RAY):

Iti tin pumnii, hai ca poti

| RAY a răspuns (pentru supadeceapa):

Daca as avea o iubita poate as reusi, iubirea te schimba

| supadeceapa explică (pentru RAY):

Nu te schimba neaparat in bine

| Dantone a răspuns (pentru RAY):

De cand sunt singur m-am schimbat cel mai mult. In bine.

| SkyPilot a răspuns:

O supa de ceapa fierbinte in fiecare noapte? big grin

| supadeceapa explică (pentru SkyPilot):

Mmm love struck

| SkyPilot a răspuns (pentru supadeceapa):

Acum lasand gluma deoparte, supa fierbinte de ceapa este foarte buna cand am o gripa/raceala. Ma linisteste pentru 2-3 ore. O fac din pachet, nu e asa de pricopsita precum cea din poza ta de profil.

| supadeceapa explică (pentru SkyPilot):

Asta e suuuuper. Si eu o fac in cel mai simplu mod, mi se pare cea mai buna.

| Hammurabi a răspuns:

N-am făcut nici una.
Sunt ca în bancul ăla cu doctorul care întreabă pacientul "Fumați?" pacientul spune "Nu" la care doctorul îi zice "Păcat că nu fumați. Acum v-aș fi spus să vă lăsați și v-ați fi simțit mult mai bine"

| aXy99 a răspuns:

Schimbari pe care le-am facut in ultimii ani, nu neaparat anul asta: am renuntat la sucuri (aprox. 5 ani, de la 2l de suc pe zi am ajuns sa beau 2l de suc pe an, chiar mai putin), am renuntat la mancarurile prajite in ulei, as spune si la fast-food, dar nu am fost amator niciodata, aproape mi-am dublat nr. de kcal pe care il consumam (nu stiu daca e neaparat o schimbare in bine), am inceput sa consum mai multe legume, fructe si cereale.

supadeceapa
| supadeceapa explică:

Da, o decizie inteleapta

| mentholinks a răspuns:

Fumez mai mult, vorbesc mai urat, blestem mai des.

| supadeceapa explică (pentru mentholinks):

De ce?

| mentholinks a răspuns (pentru supadeceapa):

Fiindca nu mai trece pasa proasta in care ma aflu de cativa ani.

| Superior a răspuns:

Nu mai dau mare importanta lumii materialiste.

| bogdan324 a răspuns:

Nu mai beau cola

| CleanHeart a răspuns:

Alimentatia, am lasat dulciurile mai moale si toate prostiile de la fast food.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inceput sa ma trezesc devreme si am renuntat la dulciuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am renuntat la persoanele toxice. Libertate si bucurie, yaaayy!

| wpetterssone a răspuns:

Am început să alerg și să merg mai mult pe jos.

| IIIshaneIII a răspuns:

Am rentuntat la pepsi
am rentuntat la cola
am rentuntat la tigari
am rentuntat la laba
am rentuntat la mancare
acum meditez si ma contectez cu universul prin telepatie si vormesc cu voi prin intenet cu viteza Terabit

| Crsiti92134 a răspuns:

Nu mai mananc multe dulciuri, ma culc mai devreme, ma scol mai devreme si nu mai beau cola mult.

| UnTipObisnuit a răspuns:

Stiu ca am doar 16 ani, dar alcool laughing

O, si m-am reapucat de invatat la matematica.

| HugeHulk a răspuns:

Am slabit vreo 5 kg laughing Tot cat un dulap de mare is, dar macar cu 5 kg mai putin laughing

| Dantone a răspuns:

Am devenit nefumator, am inceput sa merg la sala in mod regulat, citit/ascultat carti si meditat zi de zi.

| supadeceapa explică (pentru Dantone):

Super! Felicitari