| asd000 a întrebat:

Ce se intampla cu organismul daca consumi lapte si nu consumi deloc apa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Seepty a răspuns:

Nu se intampla absolut nimica, dar mai trebuie sa consumi din cand in cand si apa.

| giony54 a răspuns:

Nu este acelasi lucru pentru ca organismul are nevoie zilnic de 2 litri de apa care este purtatoare de informatii pentru celulele corpului tau.

| diaac a răspuns:

Te deshidratezi. Laptele, desi este lichid, nu inlocuieste apa. De fapt rostul laptelui este sa fie hrana sugarului - hrana, nu apa. Deci nu te sfatuiesc sa inlocuiesti apa cu laptele.

| george27 a răspuns:

Urinezi laptelaughing

| teutzu99 a răspuns:

Pai...daca bei mult lafpe foarte repede, poti sa versi! Oricum, laptele tine locul apei(cumva), deci poti sa nu bei apa!