| LoveAngel223 a întrebat:

Ce se intampla daca aproape in fie care seara/zi plangi si simti durerea aceea in suflet?
Care sunt consecintele? Nu vreau glume. Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Ia niste vitamine.Plansul si faptul ca te consumi din punct de vedere psihic pot duce la o dereglare in organism. Te poti imbolnavi.Asta pe langa faptul ca te distrugi psihic.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iti apar cearcane, se distruge treptat sistemul nervos, organismul este slabit si lipsit de vitalitate, etc. sigh Incearca sa-ti revii, sa-ti gasesti o ocupatie interesanta (statul pe TPU de exemplu big grin thumbs up ), care iti va distrage atentia de la gandurile negre.winking day dreaming Succes! big hug

| tyana a răspuns:

Daca ai suferit o peierdere majora, e normal sa simti durerea aceea profunda, sa simti ca lacrimile nu iti mai ajung. Daca insa plansul e neintemeiat atunci ar fi cazul sa consulti un medic, chiar si medicul de familie stie ce trebuie facut.
Viata nu e usoara dar merita traita, cu bune si rele! Ai grija de tine!

| gabriela a răspuns:

Nu scrii de varsta, ar fi fost important. Cazul tau este pe aproape de o depresie, decadere nervoasa. Ai avut ceva probleme recent? Necaz in familie? Dor de cineva? Indiferent despre ce ar fi vorba te poti ajuta tu insuti, inainte de toate. Incearca sa gandesti pozitiv, nu sta singura, iesi cu prietenii, asculta muzica! Daca nu scapi nci asa cu starea ta. mergi la medicul de familie ca altfel poate deveni ceva mai grav decat acum. Sanatate, sus capul!

Shin
| Shin a răspuns:

Love problems? straight face Din pacate. pana cand nu-ti trece o sa tot simti durerea aceea... Consecinta este o viata trista de care e pacat sa fie traia asa. Incearca sa treci peste, adica sa cunosti persoane noi, sigur vei gasi si tipul pe care-l cautai happy
Numai bine, Shin. happy

| Dan a răspuns:

Un sfat mic : incearca sa asculti muzica asta : www.alpenmelodie.de/ poate te bucuri si tu! Noroc sa ai!

| ZuZuAleX a răspuns:

Intri in depresie...atata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probleme cu inima apar pe la vreo 50 de ani asa ca de moment stai linistita daca ai incredere in tine vei gasi pe cineva nu fii ca mine asa de trista eu stiu ce inseamna sa treci prin depresie eu m-am adaptat si sufar intruna mai bine gasesteti pe cineva repede sau o sa fie mai rau

| Lary23 a răspuns:

Plangi? Dar de ce? Pe ce motiv? Suferi dupa ceva, din vreo cauza?

| emilianapel a răspuns:

Consecintele sint grave atit pentru cei din jur dar mai ales pentru tine, elibereaza-ti subconstientul, purtind conversatii cu cei din jur si in special cu propia-ti persoana, arunca si ingroapa ceea ce te doare, e greu dar cu voiinta si perseverenta reusesti.