| annda6 a întrebat:

Ce se intampla daca esti racita in timp ce esti insarcinata? Dar daca esti racita si atunci cand nasti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KateMiddleton a răspuns:

E periculos, dar daca boala nu e una complicata nu se va intimpla nimic.Mama mea a luat o raceala sau chiar doua cind a fost insarcinata si nimic.Bafta!

| PanaceuUniversal a răspuns:

E periculos sa racesti cand esti insarcinata! Recomandarea e sa mergi la medic, deoarece nu poti trata raceala cu acealeasi medicamente obisnuite, deoarece unele dintre ele ajung in sistemul copilului si ii pot afecta dezvoltarea! Deasemenea si tratamentele medicamentoase(sau consumul de alcool) de dupa nastere pot afecta starea de sanatate a copilului, unele dintre substantele active fiind eliminate si prin lapte!