| Dariusprds a întrebat:

Ce se intampla daca iau antibiotice cu amoxicilina, mai multe capsule cum ar fi 5-10?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Buna dimineata, draga! happy Cred ca mori sau, in cel mai bun caz, ajungi in spital. Asa ca... mare grija! O duminica frumoasa iti doresc! kiss

| Cristine9595 a răspuns:

Pentru ce problema iei antibiotic?

| Mariusgeo a răspuns:

Te duci fal fal la ceruri și mori ca un cretin

| Trading_Metin_1989 a răspuns (pentru Mariusgeo):

Nu cred ca ar murii. La urmatoarea raceala, globulele din sistemul lui imunitar ar da batai de cap la antibiotic. Faci imunitate si dai bani pe medicamente mai scumpe din cauza unei prosti. Poate sa iti atace stomacul si ficatul si sa dai bani si pe medicamente pentru stomac si ficat. Daca faci imunitate la antibiotic, nu este bine. Mie doctorul nu prea imi da amoxicilina ca poti face si asa imunitate.

| Mariusgeo a răspuns:

Crapi