| andreeahello a întrebat:

Ce se intampla daca iei Metoclopramid pentru o perioada indelungata de timp? Am auzit ca declanseaza ceva neurologic dar nu prea am inteles

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca tu nu ai inteles, noi de unde sa stim pentru ce il iei.

| Evolution a răspuns:

Este strict pentru greata, il iei 2-3 zile (unul pe zi e cam suficient) si daca persista, te prezinti la medic.
Provoaca somnolenta si trebuie sa citesti prospectul, daca il iei pe o perioada buna de timp probabil o sa ai ameteli.

| Secretstuff a răspuns:

Ti-a fost recomandat de medic? Daca nu, nu-l mai lua dupa ureche, fiindca poate avea consecinte. Daca medicul ti-a spus sa il iei pentru o lunga perioada, atunci e ok. Bafta!