| konectarrapanooon a întrebat:

Ce se intampla daca mi am taiat putin alunita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcareajuta a răspuns:

Nimic, se reface. Masuri sunt de luat atunci cand o alunita isi modifica aspectul.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Du-te urgent la medic, nu e de glumă cu alunițele, poți face cancer de la ele.

| Eastwood a răspuns:

Mergi la doctorul de familie si sa-ti dea programare, vezi unde te trimite si daca e nevoie sa te trimita!

| Holy2010 a răspuns:

Fara panica. Mergi la dermatolog sa-l faca un consult dermatoscopic.

| EduNet a răspuns:

Buna. Te duci urgent la dermatolog pentru un consult. Nu se intervine acasa pe alunite dar daca din greseala se intampla mergi la dermatolog.