| anonim2356790 a întrebat:

In timp ce ma râdeaam cu lama am tăiat o aluniță(am tăiat-o complet). Ce se poate intampla? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Fara gluma se poate intampla nimic sau sa faci cancer de piele in vreo 10 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinfectează zona bine, şi mişcă-ti fundul la doctor. Alunițele sunt de n feluri, mai bine să stai linistit decât să dai în altele.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Cred ca stii si singur ce complicatii pot aparea cand "deranjezi" o alunita, de aceea ai pus intrebarea. Acum, in mod logic, numai un doctor iti poate da un raspuns elocvent, sfatul meu, nu sta nepasator. Sanatate!

| spraytag88 a răspuns:

Te radeai? zi si mie de ce te radeai ca sa rad si eu happy?