| mmariusnike a întrebat:

Ce se întâmplă daca nu bei nici un lichid 3 zile? Pura curiozitate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

De nu bei, ajungi sa visezi ca bei. Ai halucinatii, perceptia depre ce e in jur e ingradita, gindirea e afectata, nu mai gindesti normal, si daca mai stai mult asa (o zi-doua), organismul intra in colaps.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te dezhidratezi... incep dureri de cap, greata, ameteli, dezorientare.

insa sa stii ca organismul isi ai lichide si din alimente... asa ca 3 zile, daca ai o alimentatie corecta, chiar daca nu bei lichide nu cred ca vei resimti ceva

| Fatamuntilor a răspuns:

Te dezidratezi!
Uite aici consecintele lipsei de lichide!
http://www.ele.ro/......onice-4108

| justanotheruser99 a răspuns:

Te deshidratezi, fapt ce creaza stari de ameteala.

| 2001claudiu a răspuns:

Corpul nu rezista fara lichide doua zile, apai 3 zile.......mori