| anonim23432432432 a întrebat:

Ce se intampla daca nu tratatam apendicita la timp?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pleci pe lumea cealalta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se va infecta, faci peritonită, infectia se va varsa in sînge si survine decesul in cîteva ore.

| cristimihailov a răspuns:

Jesus te va saluta in persoana.
Apendicita este mortala netratata.

| Floridori a răspuns:

Apendicita acuta are doar o singura solutie: interventia chirurgicala de urgenta.
Daca nu, o dai in peritonita secundara si daca nici in cazul acesta nu se intervine de urgenta chirurgical, plus antibioterapie si eventual reanimare, urmatorul pas este decesul.

| Mirel4412 a răspuns:

Mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se da in peritonita si se moare.