| 愛日本 a întrebat:

Daca esti operat la apendicita, cat timp nu mai poti face sport? daca e apendicita acuta? si ce nu mai e voie sa faci? Multumesc. ♥

Răspuns Câştigător
| CandyGirl_5618 a răspuns:

Pai daca a fost acuta inseamna ca si taietura de la operatie este mai mare, acum depinde eu dupa ce m-am operat dupa aprox. 1 luna jum. am facut sport, dar daca faceam un efort mai mare ma durea...Eu iti recomand sa faci dupa 2 luni chiar si 3 deoarece in interior se videca mai greu decat in exterior si poate sa iti faca probleme pe viitor.

3 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Pfoooa...2 luni.n-are cum pe mine doctoru nu m-a lasat sa fac 6 luni.si am incercat sa fac sport dupa trei luni si deja ma cam durea (putin cam rau )(sunt din bucuresti am fost la doctori buniwinking. sport adica:sarituri alergat role bicicleta n"ai voie da sa mergi putin mai repede dupa vreo 3 luni nu se intampla nimic... sper ca te"am ajutat tongue

| Sabyynna a răspuns:

Cand eu m-am operat de apendicita nu am facut sportul 2 luni si vreo 3 saptamani nu aveam voie sa mananc anumite chestii, da nu mai stiu ce... dulciuri si fructe(ca merele) parca...dar nu stiu sigur

| dream_8891 a răspuns:

Medicul iti recomanda 30 de zile fara efort fizic.Dar in functie de organismul fiecaruia si de intesitatea efortului aceasta durata se poate prelungi.Numai bine!