| EvangelineDS a întrebat:

Ce se intampla la un control endocrinologic? Cam cat te pune sa te dezbraci? Se poate observa daca ai mancat ceva in ultimele zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Salut pai cel mai probabil ti se vor face niste analize hormonale, pentru ca se poate ca problema ta sa fie cauzata de o dereglare hormonala, si mai multe dar eu cam atat stiu ca se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doctorilor nostri le place sa te dezbrace, chiar si pentru ca asa vor muschii lor, dar nu te teme, ei te dispretuiesc oricum

| Madayna a răspuns:

Depinde cu ce problema te duci, si eu am fost la un control endocrinologic pentru ca am probleme cu glanda tiroida. M-a palpat pe gat, mi-a facut o ecografie a glandei, mi-a ascultat inima si m-a pus sa fac analize de sange.