| anonim_4396 a întrebat:

Ce se poate face in cazul transpiratiei excesive a mainilor si picioarelor? care dintre voi aveti aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| s4a a răspuns:

Incearca sa bei ceai sau tinctura de salvie.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Cumperi o cutie de deodorante.

| Zady a răspuns:

Eu am aceasta problema si sincer nu ma deranjeaza.singurul lucru pe care il fac este sa dau de cateva ori cu apa rece si pe maini si pe picioare.nu ma simt complexat dar sunt sigur ca la farmacie te poate sfatui mai bine decat mine

| Mara a răspuns:

@ claudiu, nu e aceeasi transpiratie cu care poti sa o stopezi cu un deodorant.

e o transpiratie prin care pierzi lichidele din organism, vitaminele si calciul.deci e foarte important sa gasesc un remediu

| Piticaaa a răspuns:

La mine, pentru picioare a mers un spray de la Avon. Ai putea incerca. Pentru maini ma tem ca nu stiu... poate se gaseste ceva la farmacie dar slabe sanse.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Transpiratia excesiva a mainii denota un caracter parsiv