| gabitsa90 a întrebat:

Care este cauza transpiratiei excesive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| bobby_7474 a răspuns:

Transpiratia excesiva poate sa aiba mai multe motive, de ex.transpi.care apare in urma unor activitati,poate trada o disfunctie hormonala,exista hipersudoratii care apar in pusee in menopauza, in infarctul miocardic, sau alte afectiuni cu debut acut.Hiperhidroza este accentuata de stres,efort,emotii,de cantitati mai mari de hormoni adrenergici,sint cazuri de hiperhidroza cu o componenta genetica,daca hiperhidroza este nocturna poate fi debutul unei tuberculoze, deci sint f multe cauze, trebuie mers la un medic si constatata cauza

| ellamarin a răspuns:

Http://www.i-medic.ro/boli/hiperhidroza-sau-transpiratia-excesiva aici poti citi despre transpiratia excesiva

| Mentaaaaa a răspuns:

Pubertatea

| ɐzʇıןoʌɐıp a răspuns:

Glandele...emana prea mult, s-au sunt puternic dezvoltate.Cu timpul va deveni din ce in ce mai raulaughing. Gandeste-te la un bebelus.Nu va transpira niciodata ca un adult.Cu cat cresti, cu atat si glandele se dezvolta

| Acadeeeaa a răspuns:

Caldura sau o racealathinking

| Marghioalaa a răspuns:

Virusul West Nilelaughing