| Aliisonn a întrebat:

Ce se poate intampla daca iei 30 de pastile de paracetamol?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faci hepatita fulminanta si vei ajunge in 5 zile intr-o reanimare. vei avea o stare de rau ingrozitoare si dureri cuplite si cam dupa 3-4 saptamani de chin fie vei muri, fie vei ramane cu sechele hepatice severe care te vor pune pe lista de transplant hepatic si te vor transforma pentru tot restul vietii intr-o persoana extrem de bolnava si foarte foaret chinuita de boala.

| FOTOmodel99 a răspuns:

De ce ai face asta? adica nebun sa fii, poate avea o cauza letala dar nu e deloc ok si daca vrei sa te omori iti zic sa lasi prostiile si sa mergi in viata cu capul sus!