| CeVorbestiMa a întrebat:

Ce simptome am daca am racit la plamani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Oboseala/tuse uneori si productiva (adica elimini sputa) uneori faci temperatura/ respiratie ingreunata
Cel mai indicat ar fi sa te vada medicul de familie, ori direct la urgente pentru o raza pulmonara, nu ezita si nu amana!
Multa sanatate si un an nou fericit!

| Ana2333 a răspuns:

Aici sunt detaliate simptomele specifice racelii la plamani
http://m.sfatulmedicului.ro/......tome_11337

| QuertyQuestions a răspuns:

Tuse in primul rand, mici dureri in piept, respiri greu. Incearca sa te axezi pe astea in principal, dar pot fi multe altele cel mai bine consulta un doctor.

| Alex52694 a răspuns:

Respiri foarte greu