| Radandam a întrebat:

Ce specialist se recomanda in cazul durerii de coloana? Neurolog sau ortoped?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chiropractician

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare din cei 2 enumerați

| JulyDreams a răspuns:

Pt majoritatea durerilor de spate se recomanda kineto si masaj. Iar un kinetoterapeut bun ti-l poate recomanda si neurologul si ortopedul. La neurolog mergi mai mult cand ai simptome neurologice, furnicaturi, amorteli, dureri care pleaca pe membre. Daca n-ai, poti sa incepi cu ortopedul.

| L1m80 a răspuns:

Prima data la medicul de familie. El iti da trimiterea. Si tot el te indruma exact unde trebuie.