| spaimaspaima a întrebat:

Buna sera ` Care este doctorul care se ocupa cu coloana vertebrala / ortoped sau neurolog? Multumesc mult `

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Iar chirurgul poate fi chirurg ortoped sau chirurg neurolog sau amandoi. Nu exista "chirurgi ".

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Depinde ce problema ai, poate fi si chirurg.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Amandoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ortoped