| qweasdzxc a întrebat:

Ce spuneti despre astenia asta groaznica de primavara? Cum o tratati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Mananc fructe, iau Magne B6 de doua ori pe zi.

| Vizitiul a răspuns:

Imi sugestionez subconstientul cu idei pozitive, pentru a prevenii astenia! Ce pot sa zic despre astenie, o "boala", care poate fi preintampinata!

| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

O dietă bogată în fructe şi legume, plimbări în aer liber, cât mai multă odihnă şi cât mai puţin stres.

| LuS[z] a răspuns:

Cu rabdarebig grin

| dadaina a răspuns:

Eu am scapat de astenie pentru ca am mancat fructe si legume multe pe parcursul iernii si nu am neglijat exercitiile fizice.
Se trateaza prin odihna, exercitii fizice, alimentatie cu aport ridicat de vitamine si minerale (fructe si legume).