| angelina a întrebat:

Ce stiti despre gemoterapie? care tip de glicerina este utilizata pentru.macerare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wizard_cristi a răspuns:

Doiny, atunci cand dai copy paste de pe un alt material mentioneaza si sursa. http://www.ultima-ora.ro/archive.php?action=toDetail&article_id=8370

2 răspunsuri:
doiny
| doiny a răspuns:

Gemoterapia, ca ramură a bioterapiei, este o metodă de tratament al cărei specific este folosirea extractelor din ţesuturi vegetale embrionare proaspete – ţesuturi meristematice (muguri, ramuri tinere, scoarţa ramurilor tinere, seminţe, plantule). Administrarea gemoderivatelor realizează şi un "drenaj biologic" prin care se elimină substanţele nocive produse în ţesuturi sau introduce în organism şi astfel se restaurează echilibrul biologic perturbat al organismului uman.
terapia cu extracte din tesuturi vegetale embrionare nu este noua. nou, este principiul stabilitatii nelimitate a componentelor bioactive prezente in extractul glicerino-alcoolic la concentratii mari si eliberarea si restaurarea activitatii biologice a acestora prin diluare, procedeu ce permite pastrarea in timp a produsului gemoderivat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gemoterapia-tainele vindecarii cu ajutorul mugurilor
http://www.terapii-naturiste.com/......erapie.htm