| # Soranna :x a întrebat:

Ce studiii trebuie sa urmezi ca sa devii medic?happyFUNDA; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Liceutonguerofil Stiinte ale naturii, Facultate:MedicinaFundita?

12 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

De preferat un liceu pe profil Ştiinţe ale Naturii (nu e neapărat... poţi opta şi pentru Mate Info, şi în cele din urmă Filologie), apoi Facultatea de Medicină.

| stillhartu a răspuns:

Facultatea de Medicina.

| DanSor a răspuns:

Depinde de profilul meseriei pe care ai vrea s-o practici: orl, cardiologie, chirurgie, etc...
Depinde, dar pentru toate faci facultatea de medicina... subtirel, cel putin 5 aniwinking
Ne mai auzim si bafta multa happy

| AleandraIleana98 a răspuns:

Pai trebuie sa te califici la liceu pe profilul de biologie si apoi facultatea de medicina

| Daviiiiiid a răspuns:

Studii superioare. facultatea de medicina.crede-ma. mama e medic big grin

Răspuns utilizator avertizat
| Dnnx a răspuns:

Trebuie sa studiezi medicina big grin

| maiaaa ;x a răspuns:

Medicina ce altceva? Trebuie sa iti alegi specialitatea pe care ti-o doresti, de exemplu daca vrei sa te faci chirurg sau oftalmolog sau stomatolog etc, iar apoi trebuie sa dai admitere din biologie si la unele facultati si din chimie.

| Cretzule a răspuns:

Medicina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medicina

| Aniela2777 a răspuns:

Medicina; Biologia, Chimia

| Anonim_4683 a răspuns:

in liceu este profil de -stiinte ale naturii- apoi faculta de medicina tongue dar tin sa te anunt ca medica ajungi pe la 28 de ani laughing