| Sturza_Nicu_1956 a întrebat:

Ce tehnici chirurgicale a prostatei se practica la spitalul militar Cluj(tur-p, vaporizare cu plasmă, laser verde)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii efectele secundare. Daca iradiezi sau operezi, bolnavul va purta pampersi. Fie se va pisa direct, fie va avea scurgeri involuntare. La biopsie du proba la contraexpertiza in strainatate, de la anatomie patologica din Romania vin rezultatele la prostate precum testele la covid, sanse mari sa fie false. Daca vrei sa ma asculti: Bea zilnic 3 luni 2 cani de ceai de pufulita cu flori mici (fares) si nu mai ai nimic. Putulita are o substanta care duce PSA-ul spre zero. E unul din secretele ascunse omenirii. Amana operatia si incearca ce ti-am spus, n-ai nimic de pierdut

| Sturza_Nicu_1956 explică:

Am probleme cu prostata de natura obstructiva si iritativa.Mentionez ca prostata este relativ mica, 35ml, psa normal, sumarul de urina normal, suferinta dureaza de multi iar dupa nenumarate tratamente problemele sant tot de urinare de 4-5 ori noaptea.M-ar interesa o modalitate chirurgicala de tratament cu adaptare a unei prostate mici posibil de efectuat la spitalul militar Cluj.Cu multumiri!