| Ada477 a întrebat:

Ce tratament merge la infecțiile urinare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar tratamnetul care distruge infectia pe care o ai tu.
De aceea este vital sa mergi la medic, sa faci o urocultura, ca sa se identifice bacteria cu acre esti infectata, ca nu orice antibiotic te poate vindeca.

In ce priveste ceaiul de musetel, este frectie la picior de lemn, adica total inofensiv si inutil, la infectiile urinare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ala pe care il prescrie medicul dupa analize

| sierra1 a răspuns:

Exact ăla prescris de medic, după ce-l vizitezi!

| doctorandus a răspuns:

Pe reteta de la medic.

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă ai infecție urinară trebuie sa efectuezi o urocultura cu antibiograma și un sumar de urina și pe baza rezultatelor obținute se va alege tratamentul de către medicul curant.

Răspuns utilizator avertizat
| Lovelyrockgirl a răspuns:

Ceaiuri cat de multe, iti recomand in special ceai de musetel.
Daca vezi ca nu iti trece da o fuga pana la farmacie.