| overdrive a întrebat:

Ce tratament natural trebuie sa fac sa scap de viermi intestinali "Giardia".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa-ti prescrie Albendazol, cu tratamentele naturiste nu scapi repede de lambliaza. In plus, toti membrii familiei tale trebuie sa faca deparazitarea, altfel riscul sa te recontaminezi e mare.Sanatate!

| filipm2001 a răspuns:

N-ar fi mai bine oare sa mergi la un doctor sau macar la o farmacie cu produse naturiste sa intrebi? Cred ca vei primi niste sfaturi mai bune si mai corecte decat de pe net. Succeswinking

| ana75 a răspuns:

Incearca samburi de dovleac neprajiti

| shnako a răspuns:

Acesti paraziti de multe ori nu trebuie tratati. Tratamentul daca se face, se face cu metronidazol (Flagyl, Protostat) sau tinidazol (Tindamax). Cel mai bine, mergi la un pediatru sau gastroenterolog si ei iti vor spune cel mai bine ce si cum.

| dichi a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema si pot spune ca un tratament foarte eficient pentru aceasta este un ceai naturist. E 30 de lei si isi face efectul perfect. Adresa de unde am cumparat eu este http://www.tratament-naturist.com.ro/Paraziti-Intestinali-Ceai-Naturist. Iti doresc succes

| Belciu a răspuns:

Viermii giardia mor cu samburi de cirese(miezul). Se pun in otet de seara pana dimineata si se iau 6 samburi dimineata, pe stomacul gol. E bine sa se ia, in paralel, Black Wallnut si cuisoare, care omoara si ouale de giardia. E incercat.
Mai vedeti si alte tratamente pe http://www.vindecarenaturista.blogspot.com

Răspuns utilizator avertizat
| Georgykaa a răspuns:

Eu cand am avut viermisori am luat seminte de dovleac si cu miere.dar uite cum sa faci ca sa scapi de ei:semintele de dovleac le pisezi bine si dimineata pe stomacul gol ei o lingurita de miere si o amesteci cu semintele pisate si iei doar o linguritawinkingMult succes!