| Kornuletz540 a întrebat:

Ce trebuie să faci dacă ai probleme cu atenția(inclusiv cea distributivă) și concentrarea și/sau memorarea/învățarea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Du-te la un psiholog/psihiatru, poate ai adhd sau ocd

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sa te duci sa te tratezi la nenea ala de se ocupa de creier și de care se tem toți.

| blackann a răspuns:

Nu prea ajuta niciun tratament

| DeMicUnCălător a răspuns:

Și eu am problema asta. Nu fac nimic, am invățat să trăiesc cu ea.
Faptul că ești conștient de existența ei, Ajută!

| Adelina4679 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un consult de specialitate