| anonim_4396 a întrebat:

Ce vitamine ar trebui sa iau pentru un bronz sanatos si frumos. Plec in concediu in Egipt si mi-ar placea sa stiu pentru a ma bronza cat mai mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| scienceman a răspuns:

Vitamina E

2 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Bea suc de morcovi sau ia vitamina A.Betacarotenul ajuta foarte mult la obtinerea unui bronz frumos. Si... distractie placuta in Egiptbatting eyelashes

| madie a răspuns:

Vitamina E prelungeste durata menţinerii bronzului, datorită capacităţii sale antioxidante. În plus, realizează o bună protecţie împotriva radicalilor liberi, având în acelasi timp rol hotărâtor în metabolismul proteinelor, glucidelor, lipidelor precum si în echilibrul hidroelectrolitic. Accelerează regenerarea celulelor, contribuind la recuperarea organismului în convalescenţă, încetineste procesul de îmbătrânire, împiedicând procesul oxidativ al celulelor, si stimulează activitatea sistemului imunitar.