| FeFy` a întrebat:

Ceaiul de liliac e bun si pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dulcik a răspuns:

Eu stiam de cel de papadie, soc si salcie.Eu am slabit foarte mult cu ceaiurile enumerate mai sus plus ca au o gramada de benefici asupra sanatati

3 răspunsuri:
| claudiea79 a răspuns:

Ceaiul antiadipos chinezesc este de slabit; ceaiul de levantica nu se liliac. ceaiul zein este de slabit

| Evaa a răspuns:

Studiile ar aratat ca o scadere vizibila in greutate (aproximativ 2, 5 kg) este posibila numai printr-un consum regulat de 1 ceasca/zilnic timp de un an de zile.

http://www.topsanatate.ro/......-post.html

| Ilusion :X a răspuns:

Pai eu cand am fost bolnav 2 saptamani am avut 36 de kg. si mama mi-a dat si ceai de liliac si peste 2 saptamani am avut 35 de kg. na, am tinut si regim.