| PufyRea a întrebat:

Ceaiul verede chiar ajuta la slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall! Nu. Nu slabeste! Sportul miscarea o dieta sanatoasa, da!

| push2gl a răspuns:

Cateva indicatii terapeutice ale ceaiului verde ar fi:
Tratamente de slabire
Intarzie imbatranirea prematura a tenului
Reduce formarea tartrului dentar şi stopează apariţia cariei dentare, datorită fluorurilor şi taninurilor conţinute
Obezitate, greutate in exces
Oboseala intelectuală sau fizică
Reţinerea apei în organism
http://www.ceai-verde.com/
funda?

| tenshi261 a răspuns:

Depinde de organismul fiecarei persoane..pe unele le ajuta pe altele nu.

| Gamerita a răspuns:

Da mai laughing

| maryannn a răspuns:

Buna, din punctu meu de vedere nu. e natural si sanatos. pentru slabit e bun sportul si produsele bio. bafta

| badserii a răspuns:

Depinde cu ce il beai.

| roby98 a răspuns:

Da, dar trebuie adaugal la o dieta specifica dar in mare parte da, dai funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru roby98):

Esti gay de vrei funda?