| IanSomerhalder a întrebat:

Ceaiul de menta este bun pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| MarieRova a răspuns:

Da.Chiar multa lume slabeste cu el, e recomandat sa bei 2 cani pe zi daca vrei sa slabesti.Dar slabesti in jur de 3 kg in vreo 1.5-2 saptamani.

Janina
| Janina a răspuns:

Ceaiul verde e bun pentru slabit din cate stiam eu.
de menta este pentru altceva.

| alexutz2 a răspuns:

Asaie slabesti dar nu deoarece are el cv sa slabesti si deoarece te infometeaza si slabesti de aceia poti slabi!

| D3a7n8i a răspuns:

Da este bun. ceaiul verde este pentru slabit.
Fundita?

| doctoressa a răspuns:

Nu. Menta este eficienta pentru dispepsie, dureri de cap de tensiune, caz in care administrarea este topica, relaxarea colonului in timpul examenelor medicale precum clisme cu bariu si proceduri radiologice. http://www.i-medic.ro/plante/menta

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Ceaiul de menta este excelent pentru slabit dar principalele lui calitati sunt altele, intareste sistemul imunitar si reduce stresul mai multe am gasit aici(sunt si alte surse) http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-menta

| Tarziman_Violeta_1983 a răspuns:

Da este! Are multe proprietati benefice organismului. Eu il folosesc si-l recomand. Aroma sa e unica.