| painkilleeer a întrebat:

Ceaiul verde ajuta la slabit? Dar ceaiul de menta? Daca da, cum se prepara si la ce intervale de timp trebuie baut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu prea ajuta la slabit, te mentine mai mult, eu l-am folosit timp de 6 luni, 2 cani pe zi si nu am slabit deloc dar nici nu m-am ingrasat, poate pe tine te va ajuta...

| OnuOnulică a răspuns:

Ajută în proporție de 50%.

| SimonaCristina a răspuns:

Da, minim 3 cani pe zi, la 2-3 ore interval, alternativ.

| RibbellaaInk a răspuns:

Stiu doar de ceaiul verde il bei cand simti nevoia

| Sp1 a răspuns:

BUna ceaiul verde te ajuta sa slabesti ceaiul de menta e pentru boli de burta si
nu nu are nimic daca le bei in acelasi timp
funda?