| sweetgirl_1922 a întrebat:

Ceao. as dori sa imi cumpar lentile de contact si daca puteti sa imi spuneti cat costa si daca se merita pentru ca am probleme cu octhii. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Daca ai probleme cu ochii numai medicul oftalmolog iti poate spune daca poti purta sau nu si de care sa-ti pui. pentru cei cu probleme in general nu sunt recomandate decat foarte rar, ocazional, sa spunem ca mergi odata la o nunta sau la revelion sau undeva important si nu vrei sa-ti pui ochelarii, dar nu de toata ziua, pentru ca punerea si scoaterea lentilelor reprezinta o trauma pentru ochi. deci mergi la medic si intreaba, el o sa-ti spuna cel mai bine ce poti face happy sanatate!

| Leeuk a răspuns:

Eu mi-am facut si a costat vreo 5 milioane