| Paulinovici a întrebat:

Ceau TPU! Am 15 ani si 1.75.5 inaltime, parintii mei au 1.60 mama, 1.83 tata, la tata in familie majoritatea sunt intre 1.75-1.90, vreo sansa sa il intrec?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sanse destul de mari.

| RAY a răspuns:

Sa il ajungi sunt sanse dar sa il intreci nu stiu sigur

| Violleta2022 a răspuns:

Exista o forumla care poate aproxima inaltimea ta:
(inaltimea tatalui + inaltimea mamei + 13): 2 = inaltimea baiatlui
(183+160+13):2 = 178
Deci, inaltimea ta este estimata la 1.78m conform inaltimii parintilor tai.

| sierra1 a răspuns:

Incă vreo 3-5 ani mai crești. Cât anume nu știe nici ghicitoarea Alaska. Dar nu inalțimea e esențială - fii tu numai sănătos, voinic, isteț, cuminte, norocos chiar dacă rămâi la 175

-- sărbători frumoase --

| Andreeush a răspuns:

Inca mai ai timp sa cresti.

| Lostlyric a răspuns:

Nu.

| ibaal a răspuns:

Cine stie?!
Natura-si urmeaza cursul happy
nu este o regula sa ii intreci, insa ai sanse mari sa te mai inalti, ai abia 15 anisoriwinking

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai gandeste ca la varsta asta ai o inaltime destul de acceptabila..deci pana la 20 de ani. mai ai de crescut! Doar daca nu s-a oprit cresterea la varsta asta!

| 757474 a răspuns:

Da