| ioneldan a întrebat:

am 15 ( implinesc 16 in decembrie)si am 1.75 m. tata are 1.80 m si mama 1.60 m. la ce inaltime credeti ca o sa ajung?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Depinde.daca faci baschet si inot, poti ajunge si la 1.90.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,eu cred ca esti destul de inalt
si o sa ajungi cam pe la inaltimea 1.80

| Scintilla a răspuns:

Mai ai cel putin 3 ani in care oasele tale vor creste deci cel putin inca 5 cm, eu spun ca il vei depasi pe tatal tau cu siguranta.

| Alexandro9050 a răspuns:

Sincer, nu cred ca asta depinde doar de parinti, ci si de alte rude, spre exemplu: mama mea are vreo 1:60 si tatal meu, abia daca atinge 1:70, dar eu am trecut deja de 1:80, si am 15 ani. dar ambii mei bunici sunt foarte inalti. peste 1:90, (sper ca ai inteles la ce ma refer) dar cred ca depinde si de cum ai crescut, in ce mediu, daca practici vreun sport, si chestii din astea nu depinde doar de gene. :big grin

| Diagirl a răspuns:

1.80