| KatyKat a întrebat:

Ceva impotriva dintilor galbeni, ceva pentru a inalbi dintii si a fi sanatosi. mersi. funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Consumul de lamaie sau frecarea dintilor cu lamaie deter­mina albirea lor. Se recomanda ca seara, inainte de culcare, dupa ce v-ati periat deja dintii ca de obicei, cu pasta de dinti si i-ati clatit, sa ii periati mai apoi timp de 3-5 minute cu bicarbonat de sodiu. Clatiti apoi bine gura cu apa din abundenta. Consumati cateva mere verzi pe zi, ajuta la curatarea si albirea dintilor.

| camelya_1945 a răspuns:

Foloseste Paradontax verde, iti albeste dintii si te fereste si de carii si altele. Este foarte bun, eu il folosesc de 2 luni de zile si mi-a albit dintii vizibil, medicul stomatolog mi-a spus sa o folosesc si nu credeam ca are efect de albire deoarece pe cutie nu scrie asa ceva.

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Atunci cand te speli poti pune niste sare pe pasta de dinti...
Sau foloseste zeama de lamaie... dupa ce te spelii cu pasta obisnuia tai o felie si iti cureti dintii cu ea

| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Bicarbonat de sodiu big grin
clateste`ti gura cu bicarbonat, sau freaca`ti dintii

| geoox550 a răspuns:

Bicarbonat normal...

pune pe periuta de dinti : jumate bicarbonat si pe cealalta pasta... mie mi s-au inalbit de la prima spalre...( nu te teme daca iti curge sange )

funda?