| karlikuicsddd a întrebat:

Hi! De la un timp de cand fumez dintii mei s-au cam ingalbenitstraight face Si arata foarte nasol. Inainte aveam dintii sanatosi si albi. Acum nu mai fumez si nici nu mai vreau sa pun gura pe o tigara pentru ca mi-am dat seama ca e o prostie imensa! Deci, ce as putea sa folosesc si cum pentru a-mi inalbi dintii? Fundita mareee big hug

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

Buna. Solutia cea mai rapida ar fi sa iti cumperi din farmacii plasturi cu gel, special destinati albirii dintilor. Daca vrei metode naturale, iti recomand sa te speli cu zeama de lamaie, sare sau bicarbonat. In plus, mananca multe mere, deoarece si ele ajuta la inalbirea danturii. Pentru mai multe sfaturi legate de frumusetea si ingrijirea dintilor urmeaza linkul: http://www.divahair.ro/cauta?articol=dinti. Ai grija de tine.

7 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Buna!
Deci nu mai fumezi deloc, te speli pe dinti in fiecare dimineata si seara si sambata si duminica te speli pe dinti cu sare, pui sare pe dinti sau pe periuta si te speli, apoi te speli cu pasta de dinti, timp de doua-trei saptamani vei avea niste dinti foarte albi.
Sper ca te-am ajutat.

| ChRoM a răspuns:

Cea mai rapida cale este dentistul, daca nu ea o pasta pentru albire sa o folosesti regulatwinking

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Spala i dupa fiecare masa ca http://aloeveraforever.ro/articole/cea-mai-buna-pasta-de-dinti-din-lume dar vezi ce spune si dentistul. poate ai nevoie si de detartraj desi pasta de la FLP o folosesc si eu si nu mai e necesar detartrajul. succes

| fanporsche a răspuns:

Seonsodyne e o pasta de dinti foarte buna si pentru acest lucru. Sau du-te la dentist si fa un tratament de inalbire a dintilor (din cate stiu eu dureaza foarte putin si are efect imediat.).

| AnonymousisLegion a răspuns:

Nu iti spun, ca daca tii albesti te apuci iar de fumat.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o pasta de dinti facuta din plante care este senzationala mie mi-a albit dintii in numai 5 zile dar problema este ca nu stiu daca se gaseste in romania.Eu sunt o norocoasa dat fiind faptul ca mi-o trim cineva din america. Se numeste Glister, nu stiu ce sa zic intreaba la farmacie sau poate la plafar...