| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Ceva metoda sa scap de matreata? Am incercat tot felul de sampoane dar degeaba. Is cam "matretos" de fel de cand ma stiu. Ma enerveaza ca dupa ce ma spal pe cap nu rezist mai mult de 3 zile si mai apoi incepe sa ma manance scalpul iar parul capata un aspect urat si se simte altfel la atingere. Sper ca am ales categoria buna.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu cand ma spal pe cap cam de un an de zile amestec samponul cu o lingurita de bicarbonat si crede-ma ca la mine a facut minuni, incearca si tu si vezi daca functioneaza si la tine

| Anonima0001 a răspuns:

Hei hei!
Cauta in farmacie (in Ducfarm gasesti parca) sampon cu nizoral. Te ajuta foarte mult si nu e plin de prostii

| OnutzaDragutza33 a răspuns:

Exact asa mi se intampla si mie doar ca eu am si coji. Eu urmez remediul doctorului Oz si chiar imi da rezultate!
Iti pui intr o sticluta din aia de pulverizat jumatate apa si jumatate otet de mere apoi amesteci bine. Iti dai bine pe tot scalpul pana termini sticla, iar apoi iti infasori capul intr-un prosop si il lasi sa actioneze 30-45 min sau chiar o ora, dupa care te speli la cap cu sampon ( indicat ar fi unul antimatreata, gen Head&Shoulders). Repeti asta de 3 ori pe saptamana si ai sa observi rezultatele. Cel putin la mine merge. Bafta! happy