| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar are vreun beneficiu in slabire sau pentru sanatate daca bem un pahar de apa cu lamaie in fiecare zi dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Castiel a răspuns:

Foarte important sa pui si miere.

Lamaia este acida si mierea pansament. Daca bei mult timp bauturi care au nivel ridicat de acid iti poti distruge stomacul. (depinde de fiecare persoana acum, altii sunt mai tari de stomac)

Este important sa intelegi ca nu exista medicament minune sau dieta minune de slabit.

Cea mai buna modalitate de slabit este sa-ti controlezi nutritia. Sa mananci sa zicem 1500 calorii din care 60-70% proteine. Fara dulciuri sau fast food. Fara mancaruri procesate (paine> patiserie, carnati, salam, parizer, etc).

Mancare sanatoasa, din care 60-70% proteina in combinatie cu sport.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Lamaie cu otet de mere. Pe stomacul gol.

| Codrinn69 a răspuns:

Dimineata pe stomacul gol, poti sa iei si o lingurita de miere.