| bodo17 a întrebat:

Chiar daca faci sex protejat poti totusi "dobandi" herpes? ( herpes la penis )?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sa contactezi herpes, daca-i atingi fetei pasarica cu mana si iti atingi si tu penisul, inainte sa pui prezervativul.
Herpesul este foarte contagios si se poate lua, atat bucal cat si vaginal!

2 răspunsuri:
| Betty12345678 a răspuns:

Daca ai contact cu pielea, da.

| Goddess23 a răspuns:

Herpesul il poti "dobandi" daca ai contact sexual cu o persoana infectata adica cu leziuni ulcerative. Chiar daca e protejat pentru siguranta ta e bine sa nu o faci cu o persoana infectata pentru ca se transmite foarte usor chiar daca leziunuile nu sunt vizibile.