| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar e sanatos sa mananci mancarea facuta la tigaia Dry Cooker? Fara pic de ulei..Am una si ma intrebam asta..Cine mai are Dry Cooker?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tamas_Ioan_1979 a răspuns:

Dry cooker este o tiga minunata si foarte buna deoarece nu gatesti cu ulei, uleiul este grasime iar grasimea nu este buna in cantitati mari dar nici fara ea nu se poate dar iti poti cumpara pe langa tigaia minune un aparat de gatit cu aburi si alimentele au un gust minunat

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca da.Deoarece nu este prajeala.

| RareşTPUro a răspuns:

Este mult mai sanatos daca mananci fara ulei. Uleiul nu este bun la nimic. Eu am Dry Cooker si ma simt mult mai bine de cand nu mai mananc cu ulei. Deci da! Este mult mai sanatoasa mancarea facuta la Dry Cooker fiindca nu necesita ulei prajit care poate cauza si cancerul. Mult mai bine!

| EmilTraian95 a răspuns (pentru RareşTPUro):

Se pot face si cartofi prajiti in ea sau doar se coc sau fierb?

| RareşTPUro a răspuns (pentru EmilTraian95):

Nu stiu fiindca nu am facut cartofi in tigaie! Scuze.

| suntserios a răspuns (pentru EmilTraian95):

Se prajesc si cartofii, nu ies chiar foarte crocanti, dar ies buni

| SergiuBoss11 a răspuns:

Vor sa faca astia dry cooker 2.0. prima tigaie muta muntii din loc, astalalta schimba si rotatia pamantului.

| Anonimuserr a răspuns:

Şi eu am dry cooker şi delimano. E bine să mănânci fără mult ulei altfel în viitor există un mare risc să faci colesterol "grăsime în sânge" ceea ce evident este foarte riscant. Un stil de viaţă sănătos ajută la buna dezvoltare a unui copil şi menţine sănătatea şi starea bună a oamenilor. Oricum şi dacă n-ar exista Dry Cooker, delimano sau Tefal, totul ţine de a nu faci abuz în orice! Nu ne-am născut toţi cu delimano, Tefal, Dry Cooker şi lumea care a înţeles să mănânce sănătos a reuşit asta şi fără acestea. Cumpătarea cu prevenţia sunt pregnante!

| Tamas_Ioan_1979 a răspuns:

Poti face daca vrei cartofi pai fara ulei, eu am facut dar poti face si cartofi copti in coaja, sunt minunati si au un gust super bun