| AndraLove333 a întrebat:

Ciao, deci pe 15 iunie m am operat de peritonita si pe fisa de la spital scrie ca n am voie fructe 14 zile, ei bine am cautat si pe internet si acolo nu zicea nimic de fructe.ce ar trebui sa fac?
Am zmeura acasa si mor cand o vad, stiu ca fructele fermenteaza dar as pati ceva daca as manca zmeura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te juca! Pe internet nu-i totul real. Esti ca batranii care cred tot ce vad la TV. Ce-ti spune medicul este mai aproape de adevar. Ia zmeura, pune-o intr-o punga si bag-o in congelator.

| Adry05 a răspuns:

Sa asculti ce zice doctorul, evident. Nu te lua dupa toate prostiile scrise pe internet.