| Roki_2754 a întrebat:

stie cineva ce se poate manca dupa operatia de apendicita? M-am operat acum 7 zile si nu stiu ce am voie sa mananc.

dau fundahappybig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Si eu m-am operat si pana mi s-a scos firele nu am avut voie sa mananc rosie trebuie sa mananci decat miezu fara seminte si coaja adica foarte putin din ea o sa fie un pic chin da te obisnuiesti, sa bei ceaiuri, supa de legume fara multa sare si fara ulei, 1 iaurt pe zi,grisine, stiksuri, fara parjeli, fara carne tocata, fara bauturi carbogazoase.Mi-a fost greu sa iti scriu ce nu ai voie imi amintesc ca si eu am mancat la fel a fost greu dar te obijnuiesti.Multa sanatate. Apoi cand mergi la control intrebi daca poti reveni usor la regimul alimentar normal.Multa sanatate.

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

Poți mânca ceea ce îți recomandă medicul care te-a operat.La externare se uzează o informație de genul acesta(se prescrie chiar). Numai bine!