| Earthquake a întrebat:

Cine este sau a fost infectat cu paraziti intestinali? Dau funda pentru raspuns. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| jadir a răspuns:

Toata lumea fara exceptie a fost macar o data infestat cu paraziti, 50% din populatie sunt infestati cu giardia... daca ai pb de genu asta si nu ai reusit sa scapi incerca o cura cu colonx detoxifiere si deparazitare, cam scump da merita.In rest ce sa-ti mai spun usturoiul, cepa, patrunjelu si semintele de bostan sunt bune pentru eliminarea parazitilor.Paraziti desi uneori ai avem si nu ne afecteaza in alte cazuri pot face ravagii dand stari si dureri in tot corpu,poate interveni chiar si decesu in cazul in care ajung la inima,plamani, creie sau boli astmatice, rinite alergice etc Depinde de la caz la caz si de la om la om si de tipu de infestare.

6 răspunsuri:
| Belciu a răspuns:

Te intereseaza toate persoanele care au avut astfel de probleme sau vrei un tratament?
Aici gasesti multe tratamente bune: http://www.vindecarenaturista.blogspot.com/......ntestinali
Foarte buni sunt samburii de cirese tinuti in otet o noapte si inghititi, 10 samburi pe stomacul gol. Dar fara coaja lemnoasa.

| Earthquake explică:

Sa nu fie vorba de toxoplasma.am niste pisici si am avut ceva mini contacte cu ele, ma gandesc insa ca sunt adult si se zice ca adultii se contamineaza mai greu, ma rog nu stiu ce sa cred sunt in dilema, sincer.:-s

| Earthquake explică:

Belciu, da-mi add morenciu.mada

| intelectualul a răspuns:

Nu am fost... funda?

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

In ziua de azi exista tratamente formate din pastile. Tot ce trebuie sa faci e sa te duci la un doctor si sa-ti urmezi tratamentul, nu e nicio rusine, e mai rau sa stai cu viermi aia in tine. Asa ca du-te cat mai repede la doctor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când eram de vreo 4-5 ani am avut giardia, am tratat-o cu giardinofug.
Mersi Domnului că acum sunt sănătoasă.