| talentul a întrebat:

Cine imi face un meniu zilnic cu ce trebuie sa maninc si cte mese ca sa ma ingras dau funda la cel mai bun meniuhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru a te îngrășa, trebuie în primul rând să îți creezi un program rațional. Faci o mare greșeală dacă mănânci numai alimente ce conțin o mulțime de calorii, crezând că te vei îngrășa uniform.
În primul rând, trebuie să te odihnești suficient (minimum 8 ore) și nu oricum, ci de la orele 23:00 până la 7:00 dimineața, sau 00:00, până la 08:00. A doua variantă nu ți-o recomand, mi se pare puțin târziu.
În fiecare zi trebuie să ai minimum 3 mese regulate, sănătoase și nutritive. De exemplu, de la micul dejun nu trebuie să lipsească pâinea prăjită, cărniță de pui fiartă și un pahar de iaurt. La prânz, meniul trebuie să fie puțin mai consistent, de aceea recomand o supă/ciorbă + carne de pui/porc la grătar. În cazul în care ești elev/student, ai grijă să-ți cumperi ceva sățios, dar și sănătos! Nu cumpăra produse fast-food cu gândul că te vei îngrășa! Vei pune mai mult pe burtă, iar aspectul urât nu îți va plăcea sub nicio formă. Și acum urmează partea esențială. Se spune că masa de seară este foarte importantă, pentru că alimentele se digeră greu dat fiind faptul că nu facem mișcare ci dormim, deci, în acest moment al zilei ne îngrășăm cel mai tare.
Recomand pui la cuptor cu legume și un pahar de iaurt.
Nu uita! Pentru a te îngrășa așa cum dorești, trebuie să faci mult sport, pentru ca grăsimea să se depună uniform.
Sănătate!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un nutriționist, el este singurul care te poate ajuta.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

Tu mananca ceea ce iti pune maicata in farfurie dimineata verdura si salam cu paine pana te saturi, dupa masa 2 feluri 1 si 2 ciorba si tocana de cartofi sau ce ai in casa iar seara ceva lejer sau daca vrei sa mananci mai mult sa te saturi asigurate sa mananci devreme ca noaptea in somn cu mancare multa poti sa te simti rau si nu abuza ca poti vomita grija mare ce mananci.

| DomnisoaraLove a răspuns:

Buna! uite ca mai aud si eu pe cineva care vrea sa se ingrase... felicitari esti printre putinii!
Oricum uite niste idei care te vor ajuta mai mult ca sigur:
- Dimineata-:cartofi prajiti, carne prajita (nu la gratar sau fiarta), cartofi fierti,ciorba,orice mancare grea...
La pranz:-CAT mai multe fast fooduri,cipsuri,sucuri, ciocolate, toate prostiile care ingrasa
La cina -la cina sa nu mananci mancaruri grele ca pica greu la stomac ceva mai simplu si in cantitate mai mare
paaaa

| AnaCelebrity4Ever a răspuns:

Buna eu as spune asa:
Dimineata, un castron cu cereale cu un pahar de suc, un pahar de lapte cu ciocolata, o omleta, un ou
La pranz
O ciorba, o tocanita, ciulama feluri mai preparate de casa
La ora 4 : O fructa, o prajiturica mica, poate chiar o ciocolatica pentru ca stimuleaza activitatea creierului si te ajuta sa te relaxezi
Cina- o friptura cu cartfoi prajiti la cuptor ( dar sa faci moderat),
cu o salata, chiar si o tocanita
iar dupa masa lasi burta sa se relaxeze o ora doua iar dupa poate merge un pic de sport succes!

| slipknot a răspuns:

Dimineata:Te duci la Mec,comanzi un meniu BigMac,un meniu Dublu Cheesburger si un meniu Royal Deluxe.
Dupa-masa:Te duci la KFC,comanzi un meniu Fillet/Zinger,depinde de gusturi,un meniu Tower Burger,un meniu Ketuncky.
Cina:Te duci la Spring Time,comanzi o pizza Regina,o pizza mexicana si un burger.
Intre mese,poti consuma si o shaorma, asa, ca un desert.
Bafta!

| intelectualul a răspuns:

Lol ce om intreg la mine ar vrea sa faca burta? Apuca-te de sport/sala si cauta o dieta pe net.

| talentul explică:

Intelectualul desteptule ti se pare ca nu fa sala? sau sporthappy ce *** mai omentezi daca nu sti? hai pleaca de aici in joc de glezne

| talentul explică:

Multumesc pentru cei care au pus meniuri aici happy nu am putut da numa o funda scuze... meritati mai multi mersi multhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomandarile privind hrana de la internauti sunt inutile, asta pentru ca unii iti pot recomanda meniuri care nu se gasesc in bucataria ta ori nu-ti poti permite plus ca poti avea alergii la unele alimente iar internautii nu stiu acest aspect.
Singura solutie este sa apelezi la un nutritionist si de asemenea sa mergi la medicul de familie, daca ai sub greutatea normala din punct de vedere medical, te adresezi si unui medic pentru a vedea daca nu suferi si de vreo afectiune.

| alecsa921 a răspuns:

Dimineata oua prajite cu aine sau grasimi adica carnati. la pranz cartofi prajiti piure carne de porc pentru ca este grasa si imediat se depune. seara sa mananci dupa ora 7 daca vrei sa ti se depuna ceva! la masa de seara ai putea manca cartofi prajiti cu carne de porc sau carnati! cel putin eu asa am facut, am tinut acest meniu timp de o luna si a dat roade am pus 6 kg pe mine

| alecsa921 a răspuns:

Paine pardon