| EuMaCheamaZuzi a întrebat:

Cine stie cat creste parul aproximativ intr-o luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| unCalutz a răspuns:

Eu stiu de 2 cm intr-o lunawinking

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Viteza de crestere a parului este de 0, 1 – 0, 4 mm/zi(3mm-12mm/luna), fiind mai mare la femei decat la barbati, la tineri decat la varstnici si mai accentuata in perioada martie-octombrie. Pilogeneza este influentata de o serie de factori interni si externi. Factorii interni sunt: vascularizatia foliculului pilos, sistemul nervos central si cel neurovegetativ, glandele endocrine (hipofiza, suprarenalele, testiculul si ovarul, tiroida). Factorii externi sunt alimentari, fizici si chimici.

| Tania a răspuns:

Cam 1cm pe luna.

| IndescribableChild a răspuns:

1.8 cm/luna. Asta daca este ingrijit corespunzator.

| Yzzza a răspuns:

Pai depinde cat de despicate sunt varfurile firelor de par. Daca sunt foarte despicate creste forte putin.Iar daca parul este sanatos,atunci,din cate stiu eu, parul creste intr-o luna intre 0, 5si 1 cm.

| unCalutz a răspuns:

Multumesc pentru fundita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 2 cm pe luna.

| Lovepoison a răspuns:

1,25 centmetri

| inniers a răspuns:

Aproximativ 10 mm pe luna( din cate stiu eu) depinde de la o persoana la alta :d

| eu_5915 a răspuns:

Aprox. 1 cm, depinde de anotimp ( vara creste mai repede, iarna mai greu) si de alimentatie